Grupa A – przegląd grup


 

Przedstawiamy informacje o grupie A Pucharu Narodów Afryki 2017

Liczby obok zawodników dotyczą ich statystyk (liczba meczów / liczba goli) w rozgrywkach ligowych.

Przyjrzeliśmy się głównie zawodnikom z europejskich lig.

 

Terminarz:

14 stycznia 2017
17:00 Gabon – Gwinea Bissau
14 stycznia 2017
20:00 Burkina Faso – Kamerun
18 stycznia 2017
17:00 Gabon – Burkina Faso
18 stycznia 2017
20:00 Kamerun – Gwinea Bissau
22 stycznia 2017
20:00 Kamerun – Gabon Stade
22 stycznia 2017
20:00 Gwinea Bissau – Burkina Faso

 

 

Gabon

 

BRAMKARZE
Didier Ovono (KV Oostende) 7/0
Stéphane Bitséki (US Bitam/Gabon)
Anthony Mfa Mezui (bez klubu)

 

OBROŃCY
Lloyd Palun (Red Star 93) 19/1
André Biyogho Poko (Kardemir Karabükspor) 14/0
Aaron Appindangoye (Stade Laval/Francja) 14/1
Franck Perrin Obambou (Stade Mandji/Gabon)
Bruno Ecuele Manga (Cardiff City) 14/0
Yoann Wachter (CS Sedan) 16/0
Johann Obiang (Troyes) 16/0
Benjamin Ze Ondo (Mosta FC/Malta)

 

POMOCNICY
Serge-Junior Martinsson Ngouali (IF Brommapojkarna) 24/7
Levy Madinda (Gimnàstic de Tarragona) 15/0
Guélor Kanga (FK Crvena zvezda) 11/0
Merlin Tandjigora (MZ Hakka FC/Chiny)
Didier Ibrahim Ndong (Sunderland) 16/0
Samson Mbingui (Raja Casablanca)
Mario Lemina (Juventus) 10/0

 

NAPASTNICY
Pierre Emerick Aubameyang (Borussia Dortmund) 15/16
Malick Evouna (Tianjin Teda)
Denis Bouanga (FC Tours) 18/5
Kevyn Angoue (União de Leiria) 11/5
Cedric Ondo Biyoghe (CF Mounana)

 

Braki: —

 

Ciekawostki:

-Najlepszy strzelec: Pierre-Emerick Aubameyang – 21 trafień

-José Antonio Camacho rozpoczął swoją pracę z reprezentacją Gabonu niecały miesiąc temu

 


Burkina Faso

 

BRAMKARZE
Germain Sanou (Beauvais/Francja) 6/0
Koffi Kouakou (Asec d’Abidjan/Wybrzeże Kości Słoniowej)
Aboubacar Sawadogo (RCK/Burkina Faso)

 

OBROŃCY
Bakary Koné (Malaga) 7/0
Issouf Paro (Santos/RPA)
Patrick Malo (Smouha/Egipt)
Issoufou Dayo (Racing Club Berkane/Maroko)
Yacouba Coulibaly (RCB/Burkina Faso)
Souleymane Koanda (ASEC d’Abidjan/Wybrzeże Kości Słoniowej)
Steeve Yago (Toulouse FC) 16/0

 

POMOCNICY
Bakary Saré (Moreinrense/Portugalia) 0/0
Blati Touré (Omonia Nikozja/Cypr)
Adama Guira (RC Lens) 7/0 (110min)
Charles Kaboré (FK Krasnodar) 12/0
Abdou Razack Traoré (Karabukspor)
Alain Traoré (Kayserispor) 11/0

 

NAPASTNICY
Cyrille Bayala (Sheriff Tyraspol) 10/0
Jonathan Pitroipa (Al-Nasr)
Prejuce Nakoulma (Kayserispor) 13/2
Aristide Bancé (ASEC d’Abidjan/WKS)
Jonathan Zongo (UD Almeria) 3/0
Bertrand Traoré (Ajax) 13/4
Banou Diawara (Smouha Club/Egipt)

 

Braki:
-Lingane (Happoel Ashkelon/Izrael) 11/4

 

Ciekawostki:

-Najlepszy strzelec: Alain Traoré – 18 trafień


Kamerun

 

BRAMKARZE
Fabrice Ondoa (Sevilla – rezerwy) 0/0
Jules Goda (Ajaccio) 2/0
Georges Bokwe (Coton Sport)

 

OBROŃCY
Nicolas N’Koulou (Lyon) 7/0
Ambroise Oyongo (Montreal Impact) 32/1
Collins Fais (Standard Liège) 11/0
Adolphe Teikeu (Sochaux) 15/1
Mohammed Djetei (Gimnàstic Tarragona) 6/0
Ernest Mabouka (MŠK Žilina) 18/0
Jospeh Ngwem (FC Progresso)
Michael Ngadeu Ngadjui (Slavia Praga) 14/1

 

POMOCNICY
Sébastien Siani (Oostende) 16/0
Arnaud Djoum (Hearts) 12/4
Georges Mandjeck (Metz) 18/2
Frank Boya (Apejes)

 

NAPASTNICY
Edgar Salli (1. FC Nürnberg) 10/2
Clinton N’Jie (Olympique Marsylia) 13/3
Karl Toko Ekambi (Angers) 18/2
Jacques Zoua (Kaiserslautern) 9/3
Christian Bassogog (Aalborg) 12/4
Vincent Aboubakar (Beşiktaş) 14/3
Benjamin Moukandjo (Lorient) 15/7
Robert Ndip Tambe (Spartak Trnawa)16/5

 

Braki:

Onana (Ajax) 15/0

Assembé (Nancy) 15/0

Nyom (West Bromwich) 16/0

Matip (Liverpool) 12/1

Poundjé (Bordeaux) 6/0

Anguiss (Olympique Marsylia) 15/0

Amadou (Lille) 17/0

Choupo-Moting (Schalke 04) 13/3

Kom (Karlsruhe) 10/0

Bertrand-Abang (Hobro IK) 10/3

Chedjou (Galatasaray) 10/0

Bedimo (Olympique Marsylia) 9/0

 

Ciekawostki:

-Najlepszy strzelec: Vincent Aboubakar – 14 trafień


 

Gwinea Bissau

 

BRAMKARZE
Papa Masse Mbaye Fall (CD Orellana/Hiszpania)
Jonas Mendes (Salgueiro/Portugalia)
Rui Dabó (Cova da Piedade/Portugalia)

 

OBROŃCY
Mamadu Cande (Tondela) 12/1
Eridson (Freamunde/Portugalia)
Emmanuel Mendy (CA Pulpileño/Hiszpania)
Rudnilson Silva (Bez klubu)
Tomás Dabó (bez klubu)
Agostinho Soares (Sporting Covilha/Portugalia)
Juary Soares (Mafra/Portugalia)

 

POMOCNICY
Bocundji Cá (Bez klubu)
Idrissa Camara (Avellino) 10/0
Piqueti (Braga B)
Francisco Júnior (Strømsgodset) 20/1
Naní (Felgueiras/Portugalia)
Toni Silva (Levadiakos) 12/0
Sana (Academica Viseu/Portugalia)
Zezinho (Levadiakos)

 

NAPASTNICY:
Aldair (Olhanense) 17/1
Abel Camara (Belenenses) 14/3
Sami (Akhisar Belediyespor)
João Mário (Chaves/Portugalia) 7/1
Fredric Mendy (Ulsan Hyundai)

 

Braki:

Cassame (Rio Ave)

Mendy(Red Star)

Cícero (Paços de Ferreira)

Mesca (AEL Limassol)

Yazalde (Rio Ave)

Ze Turbo (Tondela)

Mendy (Stade Reims)

Inni:

Pele (Benfica B), Abudu (Operário Lagoa/Portugalia), Ié (Braga B), Almada (Real Quelez/Portugalia), Preira (Colomiers/Francja), Mendy (US Quevilly-Rouen/Francja), Balde (Sporting B)

 

Ciekawostki:

-Najlepszy strzelec: Zezinho – 2 trafienia

-Gwinea Bissau to debiutant na PNA


Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!